Меню

Про нас

інформація ТОВ "Тернопільтепло"
інформація

про компанію

Компанія «Тернопіль тепло» заснована 2016 р. Напрямок діяльності - експлуатація котлів на альтернативних видах палива. На даний час працює 4 котельні в м. Тернопіль. Одна котельня чекає на отримання дозволу. Ще дві котельні знаходяться в процесі будівництва. В якості палива використовується торф. Торф видобувається у Шумському районі Тернопольської області та автомобільним транспортом доставляється у Тернопіль.

Напрямок нашої діяльності повністю збігається з державною стратегічною метою - досягнення повної енергонезалежності України.

Котельня Потужність Стан Розташування
Л.Українки, 4 2,0 МВт Працює В існуючій котельні
Просвіти, 9 2,0 МВт Працює В існуючій котельні
Лемківська, 23 2,0 МВт Працює В новій прибудові
Живова, 12 2,5 МВт Отримання дозволу В існуючій котельні
Франка, 16 3,5 МВт Будується В новій будівлі
Київська, 3с 3,5 МВт Будується В новій будівлі
Купчинського,14а 2,5 МВт Працює В існуючій котельні
інформація

обладання

Твердопаливні котли встановлено як в окремих нових будовах так і в котельних залах існуючих котелень.

В котельнях встановлено водогрійні котли УТВ виробництва Промгазтехнология. Котли УТВ працюють на пиловому паливі і майже не використовують природний газ для вироблення тепла. Газова підсвітка потрібна лише під час розпалу та прогріву котла.

До котельні торф привозять вантажним автомобілем у закритій бочці. Такі самі напівпричепи використовуються для транспортування борошна, цеметну. Далі водій-оператор під’єднує бочку-причеп до великого бункера зберігання і вмикає компресор. Починається процес перекачування торфу у великий бункер зберігання. Перекачування цілої машини триває 45-60 хвилин. Повітря, що подається компресором, виходить через фільтр на горі бункера зберігання. Фільтр має систему імпульсного очищення. Таким чином система перевантаження торфу закрита, що унеможливлює попадання торф’яного пилу на зовні.

Далі торф з великого бункеру зберігання подається іншим компресором до малого бункеру – оперативного бункеру. Оперативний бункер встановлено в середині котельні.

На оперативному бункері так само встановлено фільтр. Далі торф подається спеціальним вентилятором у газопиловий пальник і спалюється в котлі. В середині котла підтримується температура 900-950°С. При такій високій температурі всі складні органічні сполуки розкладаються. Завдяки пилевому стану палива забезпечується максимально повне згоряння палива. Цим котли УТВ відрізняється від звичайного способу спалювання - торф’яних брикетів або пелетів.
Пальники які встановлені на даних котлах розраховані лише на спалювання спеціально підготовленої торф'яної крихти строго контрольованої фракції та вологості.


Схема функціональна твердопаливного котла

Більш того на виході з топки встановлено вентилятор, що допалює оксиду вуглецю (СО) при температурі 1050°С. Повнота та висока температура згоряння дають зменшення викидів. З труби котельні виходить білий дим. Немає чорного диму, нагару притаманного дешевим котлам, що спаюють на пелети або брикети. Подібний спосіб спалювання пилевого палива є технологічно складний і використовується лише на великих котлах 100-500 МВт теплоелектростанцій. З одного боку він забезпечує максимальну ефективність, з іншого боку – найкращу екологію викидів порівняно з іншими способами.

Після допалювання розпечені відхідні гази, проходячи теплообмінник віддають своє тепло – нагрівають воду у теплообміннику котла. Після теплообмінника відхідні гази попадають до рукавного фільтру. Дрібні частинки затримуються фільтровальною тканиною рукавів. У фільтрі розташовано 80-100 рукавів. Періодично 1 раз у хвилину відбувається очищення одного з рукавів. На рукав подається імпульс стисненого повітря . Таким чином рукавний фільтр постійно самоочищуєься – регенерується. Зівдси і назва фільтру ФРІР – фільтр рукавний з імпульсною регенерацією. Ступінь очищення фільтру від дрібного пилу 99,6%.

Зола, яку відловив рукавний фільтр пакується у мішки. Далі мішки вивозяться автотранспортом. Зола використовується як домішка при виробництві цементу. Але основна частина золи, що утворилась при спалюванні торфу падає на рухомі колосники в топці котла. Рухомі колосники поступово зсовують золу у піддон під котлом, наповнений водою. Піддон діє, як гідравлічний затвор, що герметизує топку котла. З піддону зола вибирається скребковим транспортером і подається у змінний контейнер. Змінні контейнери вивозяться автотранспортом. Вологу золу використовують, як добриво у сільському господарстві. Після рукавного фільтру вихідні гази димососом подаються у димову трубу. На виході котельні встановлено газоаналізатор ОКСІ5С. Автоматика контролює у безперервному режимі параметри викидів котла – оксид вуглецю (СО) та кисень (O2). Як ми бачимо котел УТВ досить складний агрегат. Управління котлом відбувається системою автоматичного управління. Всі процеси повністю автоматизовано. Оператор здійснює лише загальний нагляд за роботою котла, змінює мішки та контейнери для золи.

інформація

екологія

У промислових котлах серії УТВ використовується сучасні рукавні фільтри, які забезпечують сепень очищення 99.6% відхідних газів.

Повністю закрита система подачі палива виключає потрапляння пилу в навколишнє середовище. В робочому режімі у Викиди котла Украинское 50-100 ppm при нормі 200 ppm.

великий фільтр

давайте працювати разомД

текст.